17 listopada (sobota)

godzina 19:00

Budynek AKF „Klaps”

Filmowa sobota z Katarzyną Warzechą

wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie na filmową ucztę. Do AKF „Klaps” wpadnie dwoje młodych filmowców, reżyserka Katarzyna Warzecha i operator Piotr Pawlus. Pokażemy zabawny film „Pół roku Franka W.” oraz dokument o Andrzeju Bargielu czyli człowieku który zjechał na nartach z K2, a także debiut fabularny Katarzyny Warzechy „Jest naprawdę ekstra”. Po pokazach będzie można porozmawiać z twórcami i podzielić sie swoimi odczuciami.

Urodzona w 1989 r. w Gdańsku. Absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Reżyserka krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych. Przez lata współpracowała z Gdańsk DocFilm Festival jako selekcjonerka. Autorka warsztatów filmowych „Bohater w filmie dokumentalnym” (program Ambasada Młodych) organizowanych przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Obecnie pracuje przy filmach fabularnych jako asystentka reżysera (m.in. z Marcinem Wroną przy „Demonie„). „Jest naprawdę ekstra” to jej dyplomowy film zrealizowany pod opieką Macieja Pieprzycy.

(na podstawie www.filmweb.pl oraz portfolio reżyserki)

„Pół roku Franka W.”, scenariusz i reżyseria Katarzyna Warzecha, etiuda dokumentalna, 2016 rok

Stojący u progu dorosłości Franek musi podjąć decyzję, która bezpośrednio łączy się z jego przyszłością. Presja ze strony rodziców jest tak silna, że chłopak decyduje się na wybór studiów. Decyzja jest zaskakująca dla wszystkich, bowiem Franek postanawia zdawać na Akademię Sztuk Pięknych. Bohater bezczynnie spędzony czas z kolegami zamienia na intensywny kurs rysunku. Nikt nie dowierza, że Frankowi się uda, łącznie z nim samym.

 

Filmowa sobota – warsztaty

17 listopada, sobota, 10:00 – 16:00, AKF „Klaps”

Młodzież zapraszamy na warsztaty filmowe. Będziemy skupiać się na dokumencie i wyjdziemy w teren. Zobaczymy inspirujące filmy. Warto pomyśleć o bohaterze czy miejscu, które mogłyby stać się tematem pracy. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Warzecha, reżyserka i autorka warsztatów dla młodzieży.

Projekt „Ekspedycja do źródeł czyli dokument w Chybiu” współfinansowano z „Działaj Lokalnie X” Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.