24.11.2017 (piątek) godz. 19.00

salka AKF „Klaps”

WYSTAWA FOTOGRAFII I PREMIERY FILMOWE „KLAPS NA KAZIMIERZU”

wstęp wolny

W tym roku udało się zebrać prawie cały klub i wybrać się na wspólny wypad warsztatowy. Wszystkie grupy dobrze się przygotowały, omówiły założenia, plany, poprzypominały sobie najważniejsze zasady pracy w plenerze i przejrzały sprzęt. Postanowiliśmy też zobaczyć dobre strony w, co tu dużo gadać, fatalnej pogodzie. Pogoda wszakże nas zaskoczyła zaledwie mżawką. Pracowaliśmy w grupach, każda włóczyła się po krakowskich uliczkach na własna rękę, szukając ciekawych detali architektonicznych, tajemniczych podwórek, zaskakujących sytuacji, frapujących obrazów. Wszyscy musieli się też zmierzyć z deszczem, który odmieniał krajobraz, ludzi i sytuacje, ale był też przeciwnikiem, z którym trzeba było się zmagać. Materiał zebrany, trwają przygotowania do prezentacji. Zapraszamy już dziś na wspomnienia ze spaceru po deszczowym Krakowie.

Plener filmowo fotograficzny odbył się 23 wrzesień 2017

 

Filmy:

Plener w Krakowie. Etiuda 1: Klaps na Kazimierzu

Zdjęcia, montaż, realizacja: Jędrzej Pisarek

Opis:

W bardzo deszczowy październikowy dzień klapsowicze, starsi i młodsi, filmowcy i fotograficy pojechali do Krakowa na jednodniowy plener. Celem wyprawy był krakowski Kazimierz. Indywidualnie i grupowo pracowano, szukano kadrów i ujęć, zbierano obrazy z krakowskich uliczek, placów, Rynku, knajpek i kawiarni. Jędrzej zmontował nastrojową impresję z włóczęgi po mieście skąpanym w deszczu mieście. Zdjęcia i etiudy prezentowaliśmy 24 listopada 2017 roku.

 

Plener w Krakowie. Etiuda 2: Klaps drogą przez Kazimierz

Zdjęcia: Daria Kokot, Maria Bolik

Montaż: Daria Kokot

Opis:

W bardzo deszczowy październikowy dzień klapsowicze, starsi i młodsi, filmowcy i fotograficy pojechali do Krakowa na jednodniowy plener. Celem wyprawy był krakowski Kazimierz. Indywidualnie i grupowo pracowano, szukano kadrów i ujęć, zbierano obrazy z krakowskich uliczek, placów, Rynku, knajpek i kawiarni. Dziewczyny miały za zadanie pokazać „Klaps” na plenerze, czyli zrobić reportaż. Zdjęcia i etiudy prezentowaliśmy 24 listopada 2017 roku.

 

Plener w Krakowie. Etiuda 3 „Klaps na Kazimierzu”

Zdjęcia, montaż, realizacja Dominik Stanoszek, Jakub Szczypka, Kacper Brzóska, Bartek Szczyrba, Patryk Lazarek

Opis:

W bardzo deszczowy październikowy dzień klapsowicze, starsi i młodsi, filmowcy i fotograficy pojechali do Krakowa na jednodniowy plener. Celem wyprawy był krakowski Kazimierz. Indywidualnie i grupowo pracowano, szukano kadrów i ujęć, zbierano obrazy z krakowskich uliczek, placów, Rynku, knajpek i kawiarni. Najmłodsi filmowcy pracowali pod okiem Rafała Cymorka, uczyli się obsługi sprzętu i patrzenia na świat przez wizjer kamery. Zdjęcia i etiudy prezentowaliśmy 24 listopada 2017 roku.

 

Plener w Krakowie. Etiuda 4. „Kraków w timelaps’ie”

Zdjęcia, montaż, realizacja: Jakub Szczyrba, Wacław Chromik

Opis:

W bardzo deszczowy październikowy dzień klapsowicze, starsi i młodsi, filmowcy i fotograficy pojechali do Krakowa na jednodniowy plener. Celem wyprawy był krakowski Kazimierz. Indywidualnie i grupowo pracowano, szukano kadrów i ujęć, zbierano obrazy z krakowskich uliczek, placów, Rynku, knajpek i kawiarni. Autorzy posłużyli się popularną i efektowną techniką, która pokazuje upływ czasu, ruch i świetnie pasuje do miasta. Zdjęcia i etiudy prezentowaliśmy 24 listopada 2017 roku.