28 stycznia 2022/piątek
Godzina 19.00
Klub pod Amfiteatrem
Bilet 1 zł

W piątek 28 stycznia 2022 roku zapraszamy serdecznie do Klubu pod Amfiteatrem na godzinę 19.00 na wernisaż wystawy fotografii pod tytułem „Święty spokój”. Bilet kosztuje 1 zł i obowiązują aktualne obostrzenia pandemijne. O sobie i swoich pracach pisze Artysta.
Mariusz Gruszka
Pasjonat fotografii.
Urodził się i mieszka w Strumieniu.
Uczył się fotografii pod okiem uznanych fachowców w tej dziedzinie –
Marii Śliwy oraz Piotra Szymona.
Pomysłodawca i założyciel grupy fotograficznej C4, działającej przy Ośrodku Kultury w Strumieniu, oraz współzałożyciel festiwalu i stowarzyszenia SFart.
Na co dzień zawodowo zajmuje się fotografią wizerunkową firm.
W Strumieńskim emgok’u i chybskim Amatorskim Klubie Filmowym „Klaps” prowadzi pracownie fotograficzne, gdzie stara się zarażać młodzież i dorosłych swoją pasją.
W fotografii szczególnie interesuje go człowiek, od lat dokumentuje również życie swojego miasteczka nawiązując do przeczytanej wskazówki Krzysztofa Kieślowskiego aby tworzyć dokument w miejscu sobie znanym. Z kolei krajobraz, który odnajduje podczas swoich dalszych i bliższych podróży zapisuje w postaci detalu architektonicznego, który traktuje jako portret miejsca związanego z człowiekiem.
„Święty spokój”
święty spokój
znaczenia:
fraza rzeczownikowa, rodzaj męskorzeczowy
spokój, wolność od kłopotów, odpoczęcie od czegoś, odetchnięcie
W drodze do Soblówki czym bliżej miałem do celu, tym bardziej odczuwałem wolność od cywilizacji. Dosłownie kilka kilometrów przed miejscem naszych warsztatów zatrzymałem się na kilka minut na poboczu, obok którego płynęła rzeczka Cicha. Wtedy już wiedziałem, że to będzie dobrze spędzony czas. Ostatnie kilka kilometrów drogi to było nasycanie wzroku rajem. Asfalt przesuwał się wolniej niż gdzie indziej, zieleń była bardziej zielona, jeden sklep, mały kościółek, szkoła… światło było… piękniejsze. Dotarłem do Świętego Spokoju. Witajcie w Soblówce, miejscu, które kusi, karmi, rozpieszcza, rozleniwia… daje nam chwilę tego, czego na co dzień brakuje nam w zabieganym świecie.