Polecamy wernisaż 19 maja o 18.00 (wystawa będzie prezentowana do 10 czerwca)
Galeria „Ciasna” ul. Katowicka 17, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Julia Englisz pokaże swoje fotografie w Jastrzębiu-Zdroju
Mamy przyjemność poinformować, że Julia Englisz została zaproszona, by pokazać swoje fotografie w galerii „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju.
Julia English, „Stare ruiny”
Julia Englisz jest uczennicą 7 klasy szkoły podstawowej, na warsztaty fotograficzne w AKF „Klaps” uczęszcza od dwóch lat, namówiła ją przyjaciółka. Julia dołączyła do grupy fotograficznej w bardzo dziwnym momencie, najdziwniejszym w historii świata. Jej pierwsza wystawa, którą otwieraliśmy w maju 2021 roku była pierwszą, na którą znowu zaprosiliśmy żywą publiczność. Odbyła się w plenerze. W poszukiwaniach młodej artystki dostrzegliśmy duży potencjał, który mamy nadzieję rozwinąć, staramy się jej towarzyszyć i stwarzać dobre warunki do realizowania kolejnych projektów fotograficznych. O „starych ruinach” Julia pisała w ubiegłym roku tak: „Temat zdjęć to stary, opuszczony budynek. Był kiedyś zamieszkiwany przez trzy rodziny, które zajmowały jedną stronę budynku i dzieliły swoje lokum ze zwierzętami, które żyły po drugiej stronie. Jest to bardzo stara budowla, ma ponad 100 lat, lecz nadal ma swój urok.” Zdjęcia Julii mają niewątpliwie urok.

287 wystawa

W czwartek 19 maja byliśmy w ciekawej placówce kulturalnej czyli w „Galerii Ciasnej” w Jastrzębiu Zdroju. Miejsce prowadzą i odwiedzają niezwykli ludzie, którzy zapraszają do siebie Artystów. Mieliśmy przyjemność pokazać tam zdjęcia, które powstały w „Klapsie” i o „Klapsie” trochę opowiedzieć. A wszystko dzięki Julii Englisz i jej fascynującym fotografiom starych ruin. Takimi przygodami lubimy się chwalić.