02.10.2020 (piątek) godz. 19.00

Klub pod Amfiteatrem (ul.Bielska 51, Chybie)

Spotkanie z Gminnym Archiwum Cyfrowym

wstęp wolny

INAUGURACJA GMINNEGO ARCHIWUM CYFROWEGO

HARMONOGRAM:

Krótkie przedstawienie projektu „Gminne Archiwum Cyfrowe. Tworzenie i uruchomienie ogólnodostępnego archiwum gminy Chybie”

Wykład Artura Kurkiewicza pt „Rodzinne pamiątki – szpargały czy skarby. O tym w jaki sposób i po co powstają cyfrowe archiwa.”

Artur Kurkiewicz właściciel Agencji Reklamy i Marketingu Artur Kurkiewicz – jednej z najstarszych na Śląsku. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego – ukończył politologię i dziennikarstwo. Ceniony wykładowca i trener. Prywatnie znawca historii i literatury. Prezes zarządu Stowarzyszenia Nostra Patrumque Memoria – Historia na dotyk. Flagowe projekty Stowarzyszenia to: „Ludzie nauki dla Niepodległej” oraz „Wielcy Polacy – Nieznani wynalazcy

Pokaz starych fotografii dokumentalnych z gminy Chybie

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z Gminnym Archiwum Cyfrowym w realu, off-line, od września każdy może odwiedzić GAC w Internecie, na stronie www.akfklaps.pl. Chcemy opowiedzieć o idei i projekcie, zaprosić do współpracy, pokazać zdjęcia. Otwarcie GAC i rozpoczęcie projektu uświetni wykład.

Projekt „Gminne Archiwum Cyfrowe. Tworzenie i uruchomienie ogólnodostępnego archiwum gminy Chybie” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.