Spacer po Tarnowie.
Prezentacja fotografii i etiud z pleneru filmowo-fotograficznego
10 marca 2023, piątek, godzina 19.00
Klub pod amfiteatrem


Bilet: 1 zł.
Pamiątki z Tarnowa – https://akfklaps.pl/plener-filmowo-fotograficzny-w-tarnowie/ <- tutaj możecie sprawdzić jak się bawiliśmy!


Byliśmy w Tarnowie 15 października 2022 roku w szerokim składzie, fotograficy i filmowcy z Klapsa
Przywieźliśmy ujęcia i kadry i przekonanie, że warto tam wrócić, i koniecznie polecać to miastoinnym.
Tarnów zobaczyliśmy po raz pierwszy z wysokości Góry Św. Marcina, ubranej w jesienne kolory, przyjaznego miejsca dla spacerowiczów i turystów, z placem zabaw, restauracją i tężnią z nowoczesną infrastrukturą rekreacyjną i urokliwymi ruinami zamku Tarnowskich. A potem zanurzyliśmy się w spokój, który był trochę jak w turystycznych miejscowościach po sezonie, a trochę jak w opuszczonych miasteczkach i niespieszne tempo wschodnie, a może południowe, wrażenie wzmacniało słońce, jakby jeszcze letnie. I jeszcze to uczucie, że trochę mi umyka, bo muzea zamknięte, bo czas ruszać dalej a jeszcze nie zajrzałam w zaułek i nie przyjrzałam się dość dobrze detalowi albo fasadzie. Tarnów będzie mi się kojarzył z fantastycznym i nieoczywistym muralem pod
tytułem „Tajsa” poświęconym społeczności romskiej, z pomnikiem Kataryniarza i Burkiem i przepięknym, wycackanym rynkiem oraz momentami zadumy nad przemijaniem, których doświadczyliśmy w najstarszej nekropolii miasta a także na cmentarzu żydowskim czy natrafiając na pomniki i pamiątki tragedii Holokaustu. Zapamiętam też Mauzoleum Józefa Bema w pięknym parku. Zaś wspaniałości tego dnia dopełniły rozkoszne słodycze i znakomita kawa w designerskim wnętrzu patiserii na rynku. A fotografie i filmy? Właśnie je Wam chcemy pokazać – zakochacie się w Tarnowie i zechcecie tam się wybrać i to jest dobry pomysł.
Anna Zachurzok
P.S. Dziękujemy Joannie i Arturowi. Byliście świetnymi przewodnikami i inspiratorami

 

 

GALERIA PO WERNISAŻU: