25 maja (sobota), Klub pod amfiteatrem, godzina 18.00, bilet 1 zł

„Piekło w kolorach nieba”, Magdalena Kolanek

Autorka pisze o sobie:

Jeszcze niespełna 3 lata temu nie miałam pojęcia jak działa aparat fotograficzny. Cuda techniki fotograficznej odkrywają przede mną coraz piękniejsze sekrety, rozkochując mnie w fotografii i tym, co ze sobą niesie. Odnajduję siebie w fotografowaniu – to mój brakujący element w życiu. W często zabieganej codzienności, będąc żoną wspaniałego mężczyzny i mamą czwórki cudownych dzieci, czas poświęcony na fotografowanie daje mi wytchnienie i jest jedną z moich  najskuteczniejszych terapii. Kocham to uczucie gdy zrobię zdjęcie i widzę, że to jest dokładnie to, czym chciałam się podzielić. Fotografia wyraża to, co człowiek przechowuje w sercu. Wyraża moje emocje, uczucia, mój temperament. Ja wyrażam siebie w fotografii.

Oby było mi dane cieszyć się tym jak najdłużej.

 

A o swojej wystawie:

Nie będzie to historia o rycerzach w lśniących zbrojach, nie będzie to opowieść o superbohaterach w powiewających pelerynach, nie będzie to spacer po ogrodach niczym te z Wiednia, nie będzie to relacja jaką nas raczą „Pamiętniki z wakacji”.

Zabiorę Was na spacer, gdzie bohaterowie rodzili się w cierpieniu i głodzie, zamiast powiewającej peleryny była brudna piżama w biało- niebieskie pasy. Przejdziemy się razem alejami, które były jak ślepe ulice… bez powrotu. Bohaterowie moich fotografii swoje waleczne serca rozdarli na kawałki widząc krzywdę bliskich. Tu dobro nie krzyczy. Nie walczy o swoje.  Tutaj krzyk podnosi zło, nienawiść, ból i nędza. Tutaj zobaczymy, że ludzie stąd nie umarli, lecz zapisując się w historii na dziesiątki lat,  żyją w naszej pamięci, nie jako skazańcy, lecz jako ZWYCIĘZCY!