23 luty 2024, piątek, godzina 19.00, Klub pod Amfiteatrem, wstęp 1 zł

Prezentacja jubileuszowa nr 2

23 luty 2024, piątek, godzina 19.00, Klub pod Amfiteatrem, wstęp 1 zł

  • Z filmoteki AKF Klaps. Lata 1975 – 1980
  • „Kolor”, wystawa fotograficzna autorstwa Piotra Jankowskiego
  • „Wspomnienie”, reżyseria Zbigniew Szweblik i Kazimierz Świątczak (premiera po latach)

  • „Kolor”, wystawa fotograficzna autorstwa Piotra Jankowskiego

Wystawa nawiązuje do wspomnień, które na zawsze będą nam przypominać piękne czasy gdy byliśmy młodzi i fascynowało nas wszystko co kolorowe i przyjemne. Takie wspomnienia ma każdy z nas. Niech ta moja wizja, będąca kolorowym snem o nas samych rozbudzi w Tobie na nowo małe i ciekawskie dziecko.

Mały i ciekawski autor Piotr Jankowski.

  • „Wspomnienie”, reżyseria Zbigniew Szweblik i Kazimierz Świątczak (premiera po latach)

„Wspomnienie” to krótka etiuda, która opowiada o zawiedzionej miłości i dotyka najważniejszych dla młodych ludzi spraw. To debiutancki film Zbigniewa Szweblika (scenariusz i reżyseria) oraz Kazimierza Świątczaka (zdjęcia) prawdopodobnie z 1974 roku, który został odnaleziony podczas porządkowania archiwum AKF „Klaps”. Po 50 latach zapraszamy na premierę!

Zbigniew Szweblik do Amatorskiego Klubu Filmowego „Klaps” dołączył w 1973 roku. Od początku fascynowała go fotografia, prace pokazywał w wystawach klubowych. Wystąpił w 4 filmach swoich kolegów, a po latach udziela się w produkcjach młodych klubowiczów. Zagrał w filmach: „Ślady” Marii Bolik, „Wolni jeźdźcy” Jędrzeja Pisarka oraz „Twojej matki bez” Olgi Pękali. Dziś raz w tygodniu uczestniczy w spotkaniu klubowym, regularnie przychodzi na wernisaże, premiery filmowe, spotkania. Wciąż robi zdjęcia, był na plenerach w Lanckoronie, Nikiszowcu, na krakowskim Kazimierzu, Szczawnicy, w Cieszynie, Tarnowie i w tym roku w Bielsku-Białej i pokazywał fotografie na wszystkich poplenerowych wystawach od 2014 roku.

 

  • Z filmoteki AKF Klaps. Lata 1975 – 198

Z FILMOTEKI AKF KLAPS. LATA 1975 – 1980

 

W drugiej porcji propozycji z naszej filmoteki znalazły się „Wędrówki w świecie dziwnym” braci Dzidów, „Układy” Jana Dzidy z udziałem Jana Nowickiego oraz „Dwie kobiety” w reżyserii Franciszka Dzidy. W sumie czeka nas blisko 40 minutowy seans.

Zapraszamy!