Edukacja filmowa z nowocześniejszą bazą sprzętową
Realizacja zadania „Nowa era edukacji filmowej. Modernizacja pracowni filmowej dla uatrakcyjnienia oferty edukacji filmowej” dobiega końca, co faktycznie oznacza właśnie nadejście owej nowej ery. Piszemy Raport końcowy i zamykamy zadanie a tymczasem przed Klapsem nowe możliwości, wyzwania, masa pracy i nowe filmy zrealizowane na nowiuteńkim sprzęcie.
W piątek 27 listopada odbyły się w Klapsie aż trzy prezentacje jednego wieczoru, bo postanowiliśmy wykorzystać poplenerowe pokazy do zaprezentowania zmodernizowanej bazy sprzętowej. Słowa uznania należą się Mikołajowi Bodzie, Jędrzejowi Pisarkowi i Jakubowi Szczyrbie za przygotowanie ekspozycji, stworzyli niesamowite konstrukcje, które przywodziły na myśl futurystyczne rzeźby, albo wielkie armaty, czy ekwipunek eksploratorów szykujących się na wyprawę. Myślę, że wystawa najnowszego sprzętu filmowego AKF „Klaps” skupiała uwagę widzów na równi z fotografiami i filmowymi impresjami z wycieczki do Krakowa. Część sprzętu została zresztą wykorzystana podczas wrześniowego pleneru. W czasie imprezy pokazaliśmy także promocyjny film, który odnosi się do realizacji zadania. Film lada chwila trafi na You Tube i będzie dostępny na stronie www.akfklaps.pl. A że ta nowa era rzeczywiście nadchodzi i że rzeczywiście na nią czekaliśmy, niech świadczy fakt, że już 2 grudnia pierwsze spotkanie z profesjonalistą i warsztaty operatorskie na nowym sprzęcie. Klapsowicze, uczestnicy warsztatów filmowych już się uczą nowego sprzętu, a przed nimi cały cykl spotkań z fachowcami, którzy pomogą odkryć pełnię możliwości tej zmodernizowanej i dopełnionej bazy technicznej. Możemy śmiało pisać najdziwniejsze scenariusze, sięgać po rozmaite gatunki, planować niesamowite poetyki, oby nam tylko starczyło pomysłów. Dlatego zapraszamy do AKF „Klaps” dzieci i młodzież z pomysłami na film.
Program „Infrastruktura domów kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyczynił się do likwidacji dotkliwych braków sprzętowych, zniwelował ograniczenia i znacząco wpłynie na jakość edukacji filmowej.
Zadanie „Nowa era edukacji filmowej. Modernizacja pracowni filmowej dla uatrakcyjnienia oferty edukacji filmowej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
https://www.youtube.com/watch?v=jFlaKnFyB5s&feature=youtu.be