17.05.2019 (piątek) godz. 19.00

salka AKF „Klaps”

50 LAT AKF „KLAPS” !

WYSTAWA FOTOGRAFII „PEJZAŻ I PORTRET”

wstęp wolny

Widoczny w prezentowanych zdjęciach wybór tematów jak i sposób ich widzenia niewątpliwie wywodzą się z wieloletniej i wielowymiarowej aktywności w Klubie.

Zarówno w fotografii pejzażowej jak i portretowej, stosują bardzo oszczędne środki wyrazu, unikając elektronicznych korekt i przetworzeń.

 

Weronika Dzida

Czynnie działa w AKF KLAPS od 1970 roku. Brała udział w wielu realizacjach filmowych Klubu, zwłaszcza w latach siedemdziesiątych. Fotografią zajmuje się od wielu lat, wykonując zdjęcia obyczajowe i rodzinne, ale jej ulubionym tematem jest pejzaż. Przedstawione obrazy są bardzo osobiste zarówno w wyborze tematu, jak i opracowaniu. Wystawione prace obejmują okres ostatnich kilku lat.

Jan Dzida

W Klubie działa od 1969 roku. W okresie pierwszej dekady był autorem zdjęć do większości filmów zrealizowanych wraz z bratem Franciszkiem Dzidą. Równocześnie zaczął fotografować, ale warto podkreślić, że najpierw był operatorem kamery. Wydaje się, że do dzisiaj ma to wpływ na jego zdjęcia – często są jakby zatrzymanymi kadrami z filmu. Wykonuje fotografię pejzażową poszukując obrazów o wyjątkowym uroku, jednak szczególnie bliski jest mu portret, w którym próbuje dotrzeć do wnętrza osoby fotografowanej, do jej osobowości.