Wszystkie treści, w tym filmy i zdjęcia udostępniane na tej platformie, są chronione prawem autorskim. Udostępnione zostały w ramach niekomercyjnego użytku domowego i edukacyjnego.

Żadna część tej strony, w tym teksty, zdjęcia czy filmy, nie może być reprodukowana, przechowywana ani udostępniana w żadnej formie bez pisemnej zgody właściciela praw autorskich.

O tym, że „Klaps” ma ogromne zbiory zdjęć i filmów uwieczniających gminę Chybie, wie już chyba każdy. O tym, że porządkowanie tego archiwum to tytaniczna praca i proces, który trwa już lata wie niewielu. A o tym, że nasze filmy dokumentalne z lat 60. i 70. coraz trudniej oglądać … no cóż, wie prawie każde dziecko. Na profesjonalną rekonstrukcję cyfrową nas nie stać. I oto pewnego dnia nasz kolega Jędrzej pojawił się ze wspaniałą wiadomością – to da się zmienić, filmy da się uratować, odświeżyć, przywrócić publiczności. I tak pomysł utworzenia GAC stał się faktem. A my możemy podzielić się z Wami tym zachwytem i zaskoczeniem, widokiem sekwencji filmowej, która wyłania się z mroku, z czerni, z zamglenia.

 

 

 

 

Archiwum filmowe