• DARKA NA SLIDESHOW.jpg
  • kadr z filmu Kuby Bortlika3.jpg
  • WSPOLPRACA TVT.jpg
  • KRZYSIESLIDESHOW1.jpg
  • MACIALOWICZ SLIDESHOW1.jpg
  • MICHALEK SLIDESHOW1.jpg
  • kadr3 kopia.jpg
  • tlo fb zostan.jpg

WHO IS WHO, CZYLI KTO, CO, GDZIE I KIEDY...

Napisane przez

Who is who?

Czyli lista płac Amatorskiego Klubu Filmowego Klaps w Chybiu.
Zaznaczam, że słowo płac ma tutaj charakter bardzo umowny, ot tak, na wszelki wypadek...

Eligiusz Badura

Członek klubu w latach 1985-1986. Z zamiłowania muzyk, opracował ilustracje muzyczne do dwóch filmów.

Józef Błasiak

Członek klubu w latach 1972-1976. Wystąpił w 8 filmach w pierwszoplanowych rolach. Szczególnie znaczące kreacje stworzył w filmach "Labirynt" i "Impreza", w reżyserii Franciszka Dzidy.

Anna Bogaczyk

W "Klapsie" od 2012 roku. Uczestniczka warsztatów fotograficznych. Autorka wystawy "Czekając na Maxa".

Mariusz Bogaczyk

Z klubem związany od 2008 roku. Dźwiękowiec, realizator opracowań dźwiękowych do filmów, a także autor opracowań ilustracji muzycznych do filmów klubu. 

Józef Brzóska (Automatyk)

Członek klubu od 1979r. Autor mitycznego filmu "A na oczach", który zaginął. Współautor jednego filmu. Zdobywca pierwszej nagrody na konkursie filmów rodzinnych "Rodzina i ja" w czasie IX Festiwalu "Fabuła - Chybie' 91". Pracował w sekcji technicznej kilku festiwali. Dwukrotnie wraz z klubem przebywał w Danii, brał udział w plenerach, warsztatach. Naczelny "kronikarz" klubu w ostatnim dziesięcioleciu. Autor filmów dokumentalnych i fabularnych m.in. "Kapliczki", "Ginące Domy", "Świat nasz taki jest", "Rzecz o Chybiu", "Rotuz". Stały współpracownik przy filmach Franciszka Dzidy. Wystąpił w filmie Krzysztofa Wierzbickiego "Kieślowski i jego amator". Obecnie nadal zajmuje się dokumentalną stroną działalności klubu, a także aktywnie uczestniczy nad tworzeniem archiwum klubu.

Władysława Brzóska

Członkini klubu od 1979r. Żona Józefa Brzóski. Brała udział w Warsztatach "Kram" w Nowym Sączu, wystąpiła również w filmie "Na jagody". Aktywnie uczestniczy w życiu towarzyskim klubu współorganizując bale, spotkania okolicznościowe, jubileusze klubowe, a także wszystkie inne spotkania klubowe. 

Wacław Chromik

Członek klubu od 2007 roku. Aktywny uczestnik zajęć filmowych. Bierze udział w "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii". Uczestniczył w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Dokumentalista, montażysta, autor filmów z nowego kręgu poszukiwań w kinie eksperymentalnym takich jak "Przygody Kapitana Mehehe" (2009). Twórca kultowego już zwrotu "Tak jest Panie Rafale".

Adam Cymorek

W Amatorskim Klubie Filmowym "Klaps" od 2004 roku. Zajmuje się sprawami technicznymi i dźwiękowymi.

Rafał Cymorek

W klubie od 1994 roku. Inicjator przedsięwzięcia Niezależna Inicjatywa Filmowa "Wieczór Konesera", miłośnik bardzo dobrego kina. Ma także na swoim koncie poszukiwania teatralne oraz interesujące działania animacyjne w wielu dziedzinach kultury. Od 1998 roku, czyli od momentu zostania dyrektorem GOK w Chybiu, przejmuje większość spraw związanych z działalnością organizacyjną i finansową klubu. Zostaje również producentem większości nowo powstałych filmów m.in. "Anima", "Późne czerwcowe popołudnie", "Strefa zmierzchu", "Wędrowiec", "15 fotografii", "Odnaleźć siebie". Autor 2 filmów dokumentalnych pt. "Skoczowski Judasz" i "Święto ognia".

Franciszek Dzida (Prezes) - 1946-2013

Współzałożyciel i wieloletni lider AKF "KLAPS". Inicjator zebrania założycielskiego klubu w dniu 10 czerwca 1969r. Twórca dorobku klubu wraz z wraz z kolegami i koleżankami klubowymi. Realizator ponad 70 filmów (często we współpracy z bratem Janem Dzidą) i 7 fabularnych obrazów pełnometrażowych. Zdobywca ponad 65 nagród i wyróżnień (część wraz z bratem Janem); Złoty medal UNICA 1986 za całokształt twórczości, doroczna nagroda "kina" 1986, nagrody specjalne Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Brązowy Medal IDAF, stypendysta Komitetu Kinematografii 1991, uczestnik międzynarodowych festiwali w Austrii, ZSRR, Litwie, RFN, Czechosłowacji, Danii. Instruktor klubu (kategoria S) wraz z zespołem AKF "KLAPS" zrealizował 6 przeglądów filmowych i 9 festiwali "Fabuła-Chybie". Dyrektor artystyczny i programowy festiwali i warsztatów (I Krajowe Warsztaty Wideo 1986). W 1989 roku zostaje członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich i zamyka rozdział "film amatorski". Członek Zarządu Głównego Federacji Amatorskich Klubów Filmowych 1979-1992. Juror festiwali "POL-8", OKFA, przewodniczący jury międzynarodowych festiwali i komisji kwalifikacyjnych. Przewodniczący i prezes zarządu AKF "KLAPS" od 1969 roku.

Jan Dzida (Doktor)

Członek klubu od 1969 roku. Współtwórca (wraz z bratem Franciszkiem) dorobku artystycznego klubu w jego początkowym okresie. Autor 6 filmów 8 i 16 mm, współautor 7 filmów nagrodzonych około 25 nagrodami. Etatowy operator, autor zdjęć do 20 filmów. Członek grupy fotograficznej "Grupa Sześciu", szef ekipy technicznej na przeglądach i festiwalach. Uczestnik festiwali "POL - 8", warsztatów twórczych. Dwukrotnie przebywał z ekipą klubową w Danii. W ostatnim czasie inicjator kontaktów kulturalnych klubu z Turynem, w osobie Pier Paolo Strony, koncertów muzycznych czy wystaw fotograficznych. Wystąpił w filmie Krzysztofa Wierzbickiego "Kieślowski i jego amator". W ostatnich latach na nowo odkrywa na rzecz klubu swoją pasję fotograficzną.

Władysława Dzida

Członkini klubu w latach 1969 -1988. Uczestniczyła w festiwalach "POL-8", przeglądach, plenerach i warsztatach filmowych (Suwałki, Augustów, Jadwisin). Prowadziła kronikę klubu, uprawiała fotografię, współorganizowała bale i spotkania okolicznościowe. Dwukrotnie przebywała w Danii i NRD. Wystąpiła w 2 filmach.

Jakub Fajkis

"Klapsowicz" od 2007 roku. Współuczestnik zajęć filmowych. Uczestnik "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii". Kolejny z podopiecznych "Szkoły Filmowej" Franciszka Dzidy. Autor kilku filmów klubowych, a ostatnio montażysta filmu "Lanckorona w obiektywie AKF 'Klaps' z wyjazdu klubowego.

Zbigniew Fibinger

Członek klubu w latach 1986-1988. Tłumacz języka angielskiego. Prowadził korespondencje z filmowcami z Danii. Wraz z AKF "Klaps" przebywał w Kopenhadze, Odense. W czasie rewizyty filmowców duńskich był tłumaczem ekipy. Opracował program wizyt w języku angielskim.

Angelika Gmuzdek

Członkini "Klapsu" od 2010 roku. Autorka wystaw m.in. "In and out of love", "Wspomnienie z dzieciństwa". Równolegle wraz z działalnością artystyczną realizuje się w 'Klapsie’, jako dokumentalistka ważnych wydarzeń z terenu naszej miejscowości.

Bartek Gmuzdek

Po raz pierwszy w 'Klapsie' zawitał w 2011 roku. Członek warsztatów fotograficznych. Uczestnik "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".  Autor wystawy fotograficznej "Mon amour" oraz wspólnie z Jędrzejem Pisarkiem 'Film Noir'. Aktywny uczestnik prac remontowych w 'Klapsie' w 2014 roku. 

Mariusz Gruszka

Związany z  AKF "Klaps" od 2012 roku. Obecny opiekun grupy fotograficznej. Uczestniczył w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Bierze udział w "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".

Michalina Gruszka

Członkini klubu od 2013 roku. Uczestniczka młodszej grupy filmowej. Współautorka filmu "Wizytówka". Bierze udział w "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".

Maciej Grzela

"Klapsowicz" od 2013 roku. Członek warsztatów filmowych. Współautor filmu "Wizytówka". Uczestnik "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".

Aleksandra Gunia

Członkini klubu w latach 1972-1975. Wystąpiła w 3 filmach (jedna główna rola). Brała czynny udział w życiu towarzyskim klubu, uczestniczyła w przeglądach filmowych, festiwalach, konkursach.

Andrzej Hareńczyk

Członek klubu w latach 1969 -1972. Wystąpił w 4 filmach.

Natalia Heczko

Członkini klubu w latach 1987-1988. Brała udział w II wizycie członków klubu w Danii. Wystąpiła w programie satyrycznym "Zdjęcia próbne".

Paweł Heczko

Z "Klapsem" od 2008 roku. Uczestnik warsztatów fotograficznych, autor dwóch wystaw, obecnie jeden z realizatorów strony internetowej klubu.

Anna Herczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Animator kultury, specjalista od spraw programowania, zarządzania i organizacji kultury. W amatorskim ruchu filmowym od 1980 roku. Organizatorka festiwali, przeglądów, warsztatów i seminariów filmowych, pierwsza kobieta w Zarządzie Federacji Amatorskich Klubów Filmowych w Polsce (1988 - 1992). Autorka tekstów, opracowań, recenzji filmowych, pism ulotnych i unikatowych gazetek festiwalowych (festiwale w Chybiu, Koninie, Polanicy i Oświęcimiu). Współautorka wydarzeń plastycznych w Akademickiej Galerii 3-2-0 w Bielsku- Białej. Otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi oraz Nagrodę II Stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa. Wyróżniona w 1987 roku po Krzysztofie Kieślowskim (1979) i Stanisławie Niedbalskim (1984) honorowym członkostwem Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps" w Chybiu. W roku 1988 zostaje jego członkiem rzeczywistym. Autorka kilku publikacji książkowych m.in. "35 lat AKF "KLAPS" i "Kiedy trzeba wejść na górę..."

Halina Heczko

Członkini klubu w latach 1987-1988. Brała udział w II wizycie członków klubów w Danii. Wystąpiła w programie satyrycznym "Zdjęcia próbne".

Kacper Herok

Klubowicz od 2008 roku. Członek warsztatów filmowych. Uczestnik "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".  Brał udział w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Autor dwóch filmów "Nuda" oraz "Bu!"

Renata Jeromin

Z  Amatorskim  Klubem Filmowym "Klaps" związana od 2011 roku. Uczestniczka warsztatów fotograficznych. Autorka wystaw pt.: "Uroki młodości" oraz "Cat's face". Bierze udział w "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".  Uczestniczyła w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Zajmuje się archiwizacją materiałów klubowych oraz uwiecznianie życie kulturowego naszej miejscowości. Dzielna pomocnica przy remoncie w AKF "Klaps" w 2014 roku.

Lidia Kasza

Członkini klubu w latach 1972-1973. Wystąpiła w 5 filmach w tym 3 trudne, odważne role. Brała udział w przeglądach filmowych.

Michalina Kasza

Członkini klubu w latach 1972-1980. Wystąpiła w 3 filmach. Brała udział w przeglądach i imprezach towarzyszących.

Piotr Kasza

Członek klubu w latach 1985-1989.

Tomasz Kasza

Członek klubu w latach 1981-1991. Z zamiłowania elektronik. Pracował w sekcji technicznej, zapewniając sprawne projekcje i obsługę festiwali. Wykonał szereg udoskonaleń sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego. Brał udział w plenerze na "Tule". Wystąpił w 1 filmie.

Weronika Kasza

W klubie od 1970 roku. Czołowa aktorka klubu lat 70-tych. Wystąpiła w 7 filmach (6 głównych ról). Uczestniczyła w Festiwalach "POL-8", przeglądach i plenerach. W klubie poznała męża Jana. Obecnie aktywna uczestniczka życia klubowego i towarzyskiego a także imprez i prezentacji klubowych.

Władysław Kasza

Członek klubu w latach 1975-1976. Brał udział w Warsztatach Środowisk Twórczych w Miliczu. Wystąpił w 1 filmie.

Agnieszka Kawa

Z "Klapsem" związana od kilkunastu lat. Absolwentka "PHO - BOS" (studium fotograficzne) we Wrocławiu, obecnie studiuje na II roku Wyższego Studium Fotografii przy PWSFTVT w Łodzi. Jej główne zainteresowania skupiają się wokół fotografii. Z powodzeniem prowadzi w klubie ciemnię i zajęcia fotograficzne dla młodzieży. Autorka fotosów do filmów realizowanych w klubie m.in. "Późne czerwcowe popołudnie" i "Strefa zmierzchu".

Franciszek Kawa

W klubie od 2013 roku. Członek młodszej grupy filmowej. Współautor filmu "Wizytówka". Uczestnik "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".

Jakub Kicka

Z AKF "Klaps" od 2007 roku. Uczestnik słynnych zajęć "Szkoły Filmowej" Franciszka Dzidy. Autor filmu dokumentalnego pt.: "Mistrz", o słynnym chybskim kowalu Karolu Niklu. Autor kilku etiud fabularnych oraz średnio formatowego filmu pt.:, „Od czego są dziewczyny". 

Magdalena Kidoń

Członkini klubu w latach 1998-2006. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Związana również przez wiele lat z "Klubem pod Amfiteatrem" w Chybiu. Aktywna uczestniczka życia kulturalnego naszej miejscowości. W "Klapsie" debiutowała w filmie Franciszka Dzidy "Wyspa miłości" (1999), ponadto wystąpiła w filmie "Późne czerwcowe popołudnie". Jej autorski debiut reżyserski miał miejsce w 2001 roku filmem "AAArtyści, czyli bajka o wszystkich".

Paulina Kidoń

Członkini "Klapsa" od 2012 roku. Współuczestniczka zajęć fotograficznych. Autorka wystawy pt.: "Młodzi, piękni, niezauważeni". Uczestniczka  "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".  Zajmuje się archiwizacją materiałów "Klapsowych" oraz dokumentalizacją życia mieszkańców naszej gminy. Uczestniczyła w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku, a także w pracach remontowych w związku z jubileuszem klubu. 

Renata Kocur

W klubie od 2010 roku. Maniaczka kawy i czekolady, chętna do pracy i pomocy. Od kilku lat związana z AKF „Klaps” dzięki serii spotkań Odlotowej Kuchni Objazdowej, gdzie prowadziła kilka spotkań, dodatkowo uczestniczyła w wielu innych imprezach, jako uczestniczka, ale również i to najczęściej, jako jedna z organizatorek. Podczas remontu w „Klapsie” dostała swój osobisty ferszalung i wspierała kadrę robotniczą w pierwszej linii :) Dzielnie malowała, zamiatała, myła, szorowała i robiła pyszną kawę innym działaczom i działaczkom oraz poganiała innych do roboty. Zajmuje się obsługą strony internetowej Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps".

Karolina Kosowska

Z "Klapsie" od 2013 roku. Uczestniczka młodszej grupy filmowej. Współautorka filmu "Wizytówka". Uczestniczy w "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".

Bronisława Kotas

Członkini klubu w latach 1969-1971. Pierwszy sekretarz klubu. Uczestniczyła w wycieczce w Pieniny, gdzie powstały pierwsze zdjęcia filmowe.

Barbara Krymiec

Członkini klubu w latach 1971-1972. Wystąpiła w 1 filmie.

Beata Krymiec

Członkini klubu od 2008 roku. Od początku aktywna uczestniczka ekip technicznych wielu produkcji filmowych klubu, organizowanych spotkań i wieczorów klubowych.

Kamil Krzempek

Po raz pierwszy w klubie zawitał w 2013 roku. Członek młodszej grupy filmowej. Współautor filmu "Wizytówka". Uczestnik "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".

Józef Krzyżanek

Członek klubu w latach 1969-1970. Z zamiłowania muzyk. Ukończył podstawowy kurs filmowy. Wieloletni sympatyk klubu.

Barbara Lach

Członkini klubu w latach 1970-1972. Autorka 2 filmów.

Paweł Lapczyk

W "Klapsie" działa od 2011 roku. Członek grupy fotograficznej. Uczestnik "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii". Na swoim koncie posiada już dwie wystawy: "Detale" oraz "Chybie Nocą" - przy współpracy w Jędrzejem Pisarkiem. Brał udział w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Zajmuje się dokumentacją życia klubowego oraz kulturowego Chybia. Zajmuje się archiwizacją materiałów AKF "Klaps". Chętnie służy pomocą przy organizacji wszystkich imprez klubowych. Podczas remontu w Amatorskim Klubie Filmowym "Klaps" w 2014 roku dzielnie pomagał, sprzątał oraz zajmował się zaparzaniem pysznej herbatki oraz kawy. Jest pomysłodawcą zacnych pomysłów jak usprawnić zacne życie klubowe w klubie.

 Kinga Lorańczyk 

Z "Klapsem" działa od 2009 roku. Od początku aktywna uczestniczka ekip technicznych wielu produkcji filmowych klubu, organizowanych spotkań i wieczorów klubowych.

Stanisław Malinowski (Maliniak)

Członek klubu w latach 1969-1981. Uprawiał fotografię ("Grupa Sześciu"), brał udział w licznych wystawach, w plenerach i konkursach filmowych. Członek sekcji technicznej zapewniającej wysoką, jakość projekcji. Elektronik, wykonał szereg drobnych napraw sprzętu. Wystąpił w jednym filmie.

Paweł Maciałowicz

"Klapsowicz" od 2013 roku. Członek młodszej grupy filmowej. Współautor filmu "Wizytówka". Bierze udział w "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".

Wioletta Matula

W "Klapsie" działa od 2008 roku. Wokalistka, związana również z "Klubem pod amfiteatrem". W AKF-ie zajmuje się charakteryzacją, make up-em, oraz działaniami w ekipach technicznych realizowanych projektów. Wystąpiła również w filmie "Odnaleźć siebie" Kamila Matusiaka. 

Kamil Matusiak

W "Klapsie" od 2006 roku. Jeden z pierwszych absolwentów słynnej "Szkoły Filmowej". Podopieczny Franciszka Dzidy. Autor kilku etiud i filmów fabularnych, w tym filmu "Odnaleźć siebie" (2011). Obecnie opiekun dwóch grup szkoły filmowej. Uczestniczył w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Bierze udział w "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii". Stały, niezmiernie barwny i celny recenzent i przedmówca wystaw fotograficznych w klubie. Do legendy przeszło jedno z jego wystąpień pt.: "Jest kobieta i jest przestrzeń". 

Karolina Matusiak

"Klapsowiczka" od 2011 roku. Członkini ekip technicznych, różnych przedsięwzięć klubowych. Charakteryzatorka etiud filmowych grupy filmowej realizowanych w

Wioletta Michalska

Mieszkanka Chybia, członkini klubu w latach 1998-2006. Związana również z "Klubem pod Amfiteatrem" tam stawiała pierwsze kroki na scenie teatralnej, skąd trafiła do AKF-u. Jedna z ulubionych aktorek Franciszka Dzidy. Wystąpiła w filmach "Wyspa miłości" (1999), "Opuściłam siebie, zostawiłam ciało" (2001), "Późne czerwcowe popołudnie" (2001). Próbowała swoich sił również w dziedzinie fotografii, czego rezultatem był wystawa zdjęć pt.: "Odchodzi w zapomnienie", prezentująca zabytki Górnego Śląska.

Piotr Mojżyszek

Członek klubu w latach 1998-2007. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Filia w Cieszynie. Kolejny członek "Klubu pod Amfiteatrem, który za sprawą rozmaitych działań kulturalnych w naszej miejscowości trafił do AKF "Klaps". Autor indywidualnych lub wspólnie z Dawidem Śmieją wystaw fotograficznych, aktor, wystąpił w filmie "Późne czerwcowe popołudnie" (2001). Ponadto współpracował przy filmach "Anima" (1999) i "Strefa zmierzchu" (2002), tworząc doskonałą ekipę techniczną. Pomysłodawca i inicjator cyklu spotkań i prezentacji multimedialnych "Byłem tu", realizowanych w klubie od 2003 roku, które współpracując z klubem działają do dziś. Wraz z Dawidem Śmieją autor filmu o Wilhelmie Ochodku "Witusiu", "Rajzentaszka".

Edyta Ochodek

Członkini klubu w latach 1989-1991.

Józef Orawiec (Kawaler) - 1950-2010

Współzałożyciel, członek klubu od 10 czerwca 1969 roku. Uczestnik zebrania założycielskiego AKF "Klaps". Przy jego materialnej pomocy, zakupiono pierwszą kamerę 8 mm "Kwarc". Autor 6 filmów 8 i 16 mm. Współautor 4 filmów, uczestniczył w wielu festiwalach "POL-8", OKFA w warsztatach filmowych w Jadwisinie i Nowym Sączu oraz na "Tule". Członek delegacji "Klapsa" w NRD oraz w Danii (2 razy). Odpowiedzialny za sprawy techniczne przeglądów festiwali. Wystąpił w dwóch filmach. Jeden z najlepszych "recenzentów" twórczości Franciszka Dzidy. W ostatnich latach skierował swoje poszukiwania filmowe w stronę filmu eksperymentalnego, czego przykładem są m.in. filmy "Poszła (2002) i "Świątynie miłości" (2003).

Dawid Panek

Z AKF od 2008 roku. Członek warsztatów filmowych. Bierze udział w  "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii".  Uczestniczył w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku.

Wiesława Pastuszka

Członkini Amatorskiego Klubu Filmowego KLAPS od 2011 roku. Uczestniczka warsztatów fotograficznych. Autorka wystaw pt.: "Spacer na linie" oraz "Moje 5416 metrów".

Dariusz Porczyński

Członek klubu w latach 1974-1982.

Jędrzej Pisarek

Członek klubu od 2012 roku. Uczestnik grupy fotograficznej i filmowej. Bierze udział w  "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii". Autor dwóch wystaw: "Chybie na dwóch kołach" oraz "Chybie nocą" - przy współpracy z Pawłem Lapczykiem, oraz filmów pt.: "Krótki film o...” oraz "Fajna zabawa na starość". Brał udział w filmie "Strach" Jakuba Szczyrby. Na planach filmowych zajmuje się obsługą techniczną. Uczestniczył w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Zajmuje się również dokumentacją życia kulturalnego Chybia oraz archiwizacja materiałów klubowych. Zawsze wytrwały oraz pomocny przy organizowaniu wszelkich imprez oraz remontów w "KLAPSIE".

Tadeusz Pisarek (Pisar)

Członek klubu w latach 1974-1982. Wystąpił w dwóch filmach. Brał czynny udział w plenerach w Suwałkach i Jadwisinie. Współpracował przy realizacji 3 filmów.

Tadeusz Pisarek

Członek klubu w latach 1992-1996. Autor 2 filmów w technice video. Uczestnik plenerów filmowych. Zajmował się konserwacja sprzętu. Współpracował przy realizacji 2 filmów.

Danuta Postułka

Członkini klubu w latach 1969-1972. Ukończyła podstawowy kurs filmowy (celująco). Prowadziła kronikę klubu. Wystąpiła w epizodach w dwóch filmach. Brała udział w XVIII OKFA w Gdyni.

Kazimierz Pudełko

Współzałożyciel, członek klubu od 10 czerwca 1969 roku. Uczestnik zebrania założycielskiego AKF "KLAPS". Autor filmów 8 i 16 mm. Współautor jednego filmu. Komisarz III Przeglądu Filmów Amatorskich 1971r. oraz III Festiwalu "Fabuła-Chybie '79".Uczestnik Festiwali "POL-8", warsztatów i plenerów (Tuł, Kielce). Wraz z "Klapsem" przebywał w Danii. Wystąpił w 9 filmach (6 głównych ról). Wystąpił w filmie Krzysztofa Wierzbickiego "Kieślowski i jego amator". Obecnie realizuje się głównie w formie dokumentalnej a także archiwizacyjnej w klubie. 

Klara Puzoń

Członkini Amatorskiego Klubu Filmowego KLAPS od 2011 roku. Uczestniczka warsztatów fotograficznych. Bierze udział w  "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii". Autorka jednej wystawy pt.: "Kobieta w przestrzeni".  Brała udział w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Główne usta "KLAPSA". Pomysłodawczyni znakomitych tematów dotyczących fotografii. Zajmuje się systematyzowaniem archiwum klubu. Chętnie służy pomocą przy wszelakich imprezach. Wprowadza radość do życia klubowego. Podczas remontu w klubie zawsze chętnie pomagała przy wszystkich pracach. Chętnie filozofuje na temat wszystkich filozoficznych tematów.

Jarosław Rodycz

Członek klubu w latach 1985-1986. Autor filmu, który zdobył nagrodę na festiwalu "Fabuła - Chybie'85".

Danuta Ryszka (Komisarz)

Członkini klubu od 1971 roku. Komisarz przeglądów filmowych oraz festiwali filmowych "Fabuła - Chybie". Organizowała warsztaty filmowe oraz imprezy towarzyszące (bale, spotkania, rocznice, jubileusze). Sekretarz klubu. Uczestnik festiwali "Pol -8", OKFA itp. Brała udział w plenerach, spotkaniach filmowych, dwukrotnie przebyła w Danii. Przez kilka lat kronikarz chybskich Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Wystąpiła w filmie Krzysztofa Wierzbickiego "Kieślowski i jego amator". Obecnie nadal uczestniczy w różnych działaniach i towarzyskim życiu klubowym.

Krzysztof Ryszka

Członek klubu w latach 1982-2010. Już, jako dziecko debiutował i wystąpił w filmie Franciszka Dzidy "Na przekór kamieniom". Debiutował, jako realizator filmu " Czarowne miejsca" (2001). Ponadto współpracował w ekipie technicznej przy realizacji filmów "w Maju" (2002), "Strefa zmierzchu" (2002) oraz "Wędrowiec" (2006).

Barbara Sosna

Członkini klubu w latach 1977-1988. Uczestniczyła w warsztatach Twórczych "Kram" w Nowym Sączu. Brała czynny udział w wystawach fotografii ("Grupa Sześciu"). Współorganizowała prapremierowy pokaz filmu K. Kieślowskiego "Amator".

Marek Sosna

W AKF KLAPS od 2007 roku.

Krzysztof Strządała

W klubie od 1999 roku. Współpracował przy realizacjach filmowych klubu m.in. "Anima" (1999), "Późne czerwcowe popołudnie" (2001), "Strefa zmierzchu”. „Małe szaleństwa zwane miłością" "Odnaleźć siebie". Odpowiedzialny w klubie głownie za sprawy techniczne i montażowe.

Krzysztof Sujkowski

Członek klubu w latach 1971-1972. Wystąpił w 1 filmie.

Joanna Surma

Z AKF od 2007 roku.

Jakub Szczyrba

Członek klubu od 2007 roku. Uczestnik warsztatów filmowych oraz "Zielonej Akademii Filmu i Fotografii". Brał w klubowym wyjeździe do Lanckorony w 2014 roku. Autor filmu pt.: "Strach", "Duszki CU-KLAPSU".

Stanisław Szweblik

Członek klubu od 1969. Wystąpił w 5 filmach. W AKF-ie zajmował się głównie fotografią, a także organizacją wystaw i projektów fotograficznych. Obecnie nadal uczestniczy w życiu klubowym.

Zbigniew Szweblik

Członek klubu od 1973. Zajmował się głównie fotografią, brał udział w wystawach klubowych. Uczestniczył w pracach ekipy technicznej podczas przeglądów i festiwali. Bywalec festiwali "POL-8" w Polanicy. Wystąpił w 4 filmach. Obecnie nadal uczestniczy w życiu klubowym.

Bogusław Ślęk

Członek klubu w latach 1969-1972. Komisarz II Przeglądu Filmów Amatorskich 1970. Autor jednego filmu, wystąpił w 2 epizodach. Brał udział w XVIII OKFA w Gdyni. W klubie poznał żonę Danutę.

Dawid Śmieja

W klubie w latach 1998 - 2007. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz Studium Fotograficznego w Bielsku Białej. Pasjonat i miłośnik fotografii. Wspólnie z Piotrem Mojżyszkiem autor kilku wystaw fotograficznych. Wystąpił w filmie "Późne czerwcowe popołudnie" (2001). Ponadto tworzył świetną ekipę techniczną przy filmie "Strefa zmierzchu" (2002). Wraz z Piotrem Mojżyszkiem autor filmów o Wilhelmie Ochodku "Wiluśu", "Rajzentaszka"

Józef Ślęk

Członek klubu w latach 1969-1971. Wystąpił w 1 filmie.

Kazimierz Świątczak

Członek klubu w latach 1972-1974. Wystąpił w 3 filmach. Uprawiał fotografie, brał czynny udział w wystawach klubowych.

Beata Wardas

Członkini klubu w latach 1983-1985. Brała udział w Warsztatach Filmowych (1984).

Henryk Wardas

Członek klubu w latach 1983-1985. Zajmował się fotografią, szczególnie przyrody. Brał udział w Warsztatach Filmowych (1984).

Agnieszka Witoszek

W "KLAPSIE" działa od 2006.

Rafał Witoszek

Członek od 2006 roku.

Paulina Wójtowicz

Działa od 2011 roku.

Zbigniew Wróbel

Członek klubu w latach 1985-1991. Autor 7 filmów 16mm i video nagrodzonych 5 nagrodami w tym "Srebrną Żabą" na Festiwalu "Fabuła - Chybie' 91". Razem z delegacją klubu przebywał w Danii i Czechosłowacji. Współpracował przy realizacji 2 filmów pełnometrażowych. Realizator wielu usług w technice video. Pracował w sekcji technicznej obsługującej festiwale.

Edyta Zachurzok

W AKF "Klaps" od 1998 roku, podobnie jak wielu innych osób związanych również z "Klubem pod Amfiteatrem". Absolwentka Filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po latach aktywnych działań na niwie teatralnej realizuje w debiucie film "Dziewczynka" (2000). Ponadto wystąpiła w filmie Franciszka Dzidy "W maju" (2002) oraz aktywnie współpracowała przy realizacji filmu "Strefa zmierzchu" (2002). Prowadziła również w klubie inicjatywę "Wieczór Dobrych Filmów", będącą kontynuacja Niezależnej Inicjatywy Filmowej.

Anna Zachurzok

W klubie od 2000 roku. Jako absolwentka Wydziału Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego Filia w Cieszynie, od razu w klubie przejęła w swoje ręce sprawy scenograficzne i projektowe. Autorka scenografii m.in. do filmu "Strefa zmierzchu" (2002) autorstwa Franciszka Dzidy. Odpowiada również za oprawę plastyczną Pikników Filmowych realizowanych przez klub.

Klaudia Żur-Cymorek 

W klubie od 2000 roku. Jako absolwentka Liceum Plastycznego w Cieszynie, przejęła w klubie w swoje ręce sprawy projektów poligraficznych. Autorka w ostatnich latach projektów klubowych plakatów i okładek na kasety video i płyty CD. Bierze również czynny udział w życiu codziennym klubu i realizacji projektów kulturalnych i filmowych.

 

socialmedia

logo

ul. Cieszyńska 2   //  43-520 Chybie

Bądź zawsze na bieżąco