• DARKA NA SLIDESHOW.jpg
  • kadr z filmu Kuby Bortlika3.jpg
  • WSPOLPRACA TVT.jpg
  • KRZYSIESLIDESHOW1.jpg
  • MACIALOWICZ SLIDESHOW1.jpg
  • MICHALEK SLIDESHOW1.jpg
  • kadr3 kopia.jpg
  • tlo fb zostan.jpg
o akf

o akf (29)

Dnia 9 listopada 2019 roku odbyło się spotkania z członkami Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział Ziemi Cieszyńskiej w Centrum Effata parafii ewangelicko-augsburskiej w Drogomyślu.

9 listopada zaczęliśmy kręcić klip dla zespołu Holyguns do utworu "Każdego dnia"

W sobotę 10 listopada mieliśmy zaszczyt pokazać filmy AKF "Klaps" na Cierlickim Festiwalu Filmowym.

Jesienny sezon w „Klapsie” otwieramy plenerem filmowo-fotograficznym. Wycieczkę zaplanowaliśmy na sobotę 15 września. Będziemy filmować i fotografować najciekawsze dzielnice Katowic – Giszowiec i Nikiszowiec. Wyprawa ma charakter integracyjny i międzypokoleniowy, ale przede wszystkim krajoznawczy, sądzimy, że nieliczni mieli okazję zwiedzić Katowice.

Dzień 1... Długa podróż trwająca 12 godzin...

W tym roku na Festiwalu Filmowym w Terlicku zaprezentowaliśmy film wyreżyserowany przez Marię Bolik pt.: „Ślady”. Film opowiada historię dziadka Zygmunta i wnuczki Ali oraz jej przyjaciela Tomka, którzy postanawiają rozwikłać tajemnicę, którą ukrywa dziadek. Prezentacja filmu spotkała się wielkim entuzjazmem wśród naszych czeskich znajomych.

Cykliczna impreza organizowana przez GOK w Chybiu na hali Sportowej w całości poświęcona tańcom. Zaprezentowały się formacje taneczne działające w GOK Chybie, zaproszeni goście z okolicznych domów kultury oraz kilka niespodzianek. To prawie dwie godziny doskonałej zabawy dla całej rodziny.

Impreza odbyła się 11 marca 2017

zdjęcia wykonane przez Renatę Jeromin

W sobotę 12 listopada mieliśmy zaszczyt pokazać filmy AKF "Klaps" na Cierlickim Festiwalu Filmowym. Filmy "Stara cukrownia" w reżyserii Marii Bolik oraz "Róża Elizy" autorstwa Darii Kokot zostały wyświetlone w najprawdziwszym kinie dla festiwalowej publiczności. Przed projekcją pan Jakiś Tam przedstawił krótko nasz klub zgromadzonej publiczności, a po pierwszym filmie sami Klapsowicze opowiedzieli o sobie, o filmie i odpowiedzieli na pytania (prawie wszyscy prawie wszystko zrozumieli :) Wspaniale było zobaczyć film Klapsu na prawdziwym ekranie prawdziwego kina.

Do Cierlicka pojechaliśmy odrobinę wcześniej, planując mini-plener. Cóż, pogoda nie pozwoliła się nam w pełni zachwycić ani przyrodą, ani infrastrukturą, ani architekturą miasteczka za to zachwyciło nas zgotowane przez dom kultury przyjęcie. Było pysznie!

Klaps reprezentowali: Maria Bolik, Paweł Maciałowicz, Kacper Brzóska, Józef Brzóska i Anna Zachurzok.

W ubiegłym tygodniu nasza ekipa klapsowa wybrała się na sesję zdjęciową plenerową na złomowisku w Jastrzębiu, gdzie fotografowaliśmy nasze modelki w kreacjach Wioletty Matuli. Efekty sesji zdjęciowej będzie można zobaczyć podczas jesiennego wernisażu fotografii Klary Puzoń.

Okres ferii jest sprzyjającym czasem na kreatywną twórczość, dlatego też uczestnicy warsztatów filmowych oraz fotograficznych wraz z swoimi instruktorami postanowili zorganizować plener wyjazdowy. Młodzież wróciła zadowolona z pełnym "bagażem" materiałów filmowych jak i fotograficznych.

W sobotnie popołudnie mocna grupa pod wezwaniem AKF "Klaps" wybrała się do Cierlicka, a powód był zacny: Terlicki Filmowy Festiwal. Filmowa impreza odbywa się w Cierlicku cyklicznie a i Klaps w niej regularnie uczestniczy. Tym razem mieliśmy fantastyczną okazję pokazać najnowszy film Jędrzeja Pisarka "Oczyma duszy". W Domu kultury jak zwykle świetna, luźna atmosfera, sporo widzów, kilkoro ważnych gości i ciepłe przyjęcie. Poczuliśmy się jak gwiazdy, zostaliśmy przywitani i przedstawieni jak starzy, dobrzy znajomi, a przy tym docenieni jako twórcy kina na wysokim poziomie. Swoją drogą, miło było zobaczyć nasz film na dużym ekranie, jakże innym od ekranu telewizora. Za rok wybieramy się znowu.

W wyprawie wzięli udział: Jędrzej Pisarek, Jakub Szczyrba, Marcelina Piechaczek i Anna Zachurzok

Przyjaciel 'Klapsa', czyli medal dla honorowych członków Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps" otrzymali:

Czesław Szott:
Medal "Przyjaciel Klapsa" w 1970 roku. Opiekun i sponsor klubu w pierwszych latach działania AKF.

Krzysztof Kieślowski:
Medal "Przyjaciel Klapsa" w 1979 roku. Słynny reżyser, przedstawiciel kina Moralnego Niepokoju, twórca kultowego filmu "Amator" (opartego na historii Franciszka Dzidy i AKF Klaps)

Stanisław Niedbalski:
Medal "Przyjaciel Klapsa" w 1984 roku. Genialny operator, wielki przyjaciel amatorskiego ruchu filmowego.

Tadeusz Kajstura:
Medal "Przyjaciel Klapsa" w 1986 roku. Pierwszy indywidualny sponsor klubu.

Anna Herczyńska:
Medal "Przyjaciel Klapsa" w 1987 roku. Od 1980 stale wspierająca klub w działaniach o trwanie, rozwój i pamięć.

Jan Nowicki:
Medal "Przyjaciel Klapsa" w 2001 roku. Wybitny aktor. Ikona inteligencji, elegancji i wielkiego serca.

Who is who?

Czyli lista płac Amatorskiego Klubu Filmowego Klaps w Chybiu.
Zaznaczam, że słowo płac ma tutaj charakter bardzo umowny, ot tak, na wszelki wypadek...

Strona 1 z 2

socialmedia

logo

ul. Cieszyńska 2   //  43-520 Chybie

Bądź zawsze na bieżąco