Wydrukuj tę stronę

VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej w Chybiu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

OFFO 2019 w „Klapsie”

Od 25 października do końca listopada w „Klapsie” będziemy prezentować zdjęcia w ramach VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej.
Na OPROWADZANIE po wystawie zapraszamy 6 listopada 2019 na godzinę 18:00. Naszym gościem będzie Witold Englender z Grupy Trzymającej OFFO. Zapraszamy!!!

Czym tak właściwie jest OFFO? 

OFFO 2019 to ósma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizowanego przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography).
W Festiwalu udział biorą uznani artyści uprawiający ten gatunek fotografii – członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Artyści Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski, wykładowcy uczelni artystycznych, oraz artyści Międzynarodowej Federacji Fotografii Artystycznej F.I.A.P. W tym roku będzie można zobaczyć prace nie tylko z Polski, ale też z następujących krajów: Argentyna, Austria, Białoruś, Brazylia, Czechy, Hiszpania, Holandia, Kanada, Kolumbia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy, USA
Wystawy odbywają się równocześnie, zawsze w listopadzie, a rozpoczynają w ostatni weekend października, w kilkudziesięciu galeriach Górnego Śląska i okolic.
OFFO jest imprezą niezależną, formalnie niezwiązaną z żadną instytucją. W celu organizacji Festiwalu (podczas jego II edycji) powstała nieformalna Grupa Trzymająca OFFO, do której w 2009 roku dołączyła Grupa Szybkiego Reagowania OFFO.

Kontakt z Organizatorami:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; alternatywny adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres: Galeria "Ciasna", ul. Katowicka 17/25, 44-335 Jastrzębie-Zdrój
Festiwal obecny jest na Facebooku .

 

 

Dodatkowe informacje

  • Autor: wielu autorów
  • Tytuł: VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej.
  • Wernisaż: 06/11/2019 Galeria Balkon w AKF Klaps godzina 18.00
  • Wstęp:: wolny
Czytany 359 razy
Zośka

Najnowsze od Zośka

Galeria