• Zwiastun daria
  • Ustka Daria na stronę większe Kopia
  • Ustka kuba B na stronę Kopia 2
  • Ustka Bartek oryginał Kopia 2
  • michal ustka 1
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/202

Otwarcie wystawy fotograficznej "Wokół dworca" wystawa wspólna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25.05 (piątek) godz. 19.00

salka AKF "Klaps"

Otwarcie wystawy autorstwa członków grupy fotograficznej AKF "Klaps"

wstęp wolny

 

„Wokół dworca”

Dworzec, z mojego punktu widzenia centrum Chybia, punkt zerowy, tutaj wszystko się zaczyna. Tutaj zaczyna się moja przygoda z Chybiem, i to dlatego, tutaj kierowałem pierwsze wyjścia grupy fotograficznej w celu „szlifowania” warsztatu fotograficznego, ale również w celu zmuszania młodych fotografów do poszukiwania, kadru, detalu, historii, zmian, przemian, wreszcie samych siebie w kontekście naszego dworca.

Dworzec to moje miejsce w Chybiu, moja rodzina, moje znajomości chociażby z Rafałkiem od Cymorków :)… myślę że to wszystko jest powodem częstych wyjść z młodzieżą właśnie w to miejsce, żeby szukać fotograficznych obrazów. To miejsce magiczne, wraz z jego całym otoczeniem, starą cukrownią, magazynem ekspedycji, starodrzewiem, stojakami na rowery - teraz pustymi a niegdyś wypełnionymi po brzegi. To również wspaniała, ponad 160 letnia architektura, symetrycznie skomponowana, ze wspaniale wykończonym, dbając o detale, zadaszonym peronem numer 1 przyległym do budynku.

To wszystko sprawia, że ilekroć wychodzimy na dworzec, zawsze przynosimy nowe spojrzenie na jego oblicze. Czas upływa, dworzec niestety niszczeje, zmieniają się ludzie w grupie fotograficznej, pojawiają się nowe fotografie z wypadów „dworcowych”.

 To już powoli tradycja, że kiedy pada informacja: „Idziemy w plener”, słyszę pytanie: „Na dworzec?”

Mariusz Gruszka

 

Dodatkowe informacje

  • Autor: Wokół dworca
  • Tytuł: wystawa wspólna członków AKF "Klaps"
  • Wernisaż: 25/05/2018 Galeria Balkon w AKF Klaps godzina 19.00
  • Wstęp:: wolny
Czytany 563 razy

Galeria

{gallery}202{/gallery}

socialmedia

logo

ul. Cieszyńska 2   //  43-520 Chybie

Bądź zawsze na bieżąco