• DARKA NA SLIDESHOW.jpg
  • kadr z filmu Kuby Bortlika3.jpg
  • WSPOLPRACA TVT.jpg
  • KRZYSIESLIDESHOW1.jpg
  • MACIALOWICZ SLIDESHOW1.jpg
  • MICHALEK SLIDESHOW1.jpg
  • kadr3 kopia.jpg
  • tlo fb zostan.jpg

Ekipa techniczna wraz z aktorami jest zmęczona ale zadowolona po ciężkim, bo aż 6 dniowym planie filmowym. Tym razem w rolę reżysera wcieliła się Daria Kokot. Podczas blisko tygodniowego planu filmowego nagrywaliśmy w takich lokalizacjach jak Cieszyn, Pruchna, Strumień i Chybie. Jak na każdym planie AKF Klaps śmiechu było , co niemiara.

Po tygodniach przygotowań w środę rozpoczynamy zdjęcia do filmu Darii Kokot. Reżyserka przenosi nas wprost do mrocznej wizji, w której ciała i dusze nie stanowią jedności, ludzie błądzą w labiryntach wcieleń a świat jest wrogim miejscem. Przed nami pięć dni wytężonej pracy, wyzwań i fajnej zabawy. Ciąg dalszy nastąpi a dziś fotki z przygotowanych scenografii.

Amatorski Klub filmowy "Klaps" zakończył zdjęcia plenerowe do najnowszej produkcji pod tytułem "Mentor" w reżyserii Kuby Szczyrby. Przepiękna złota polska jesień sprzyjała realizacji założonych zdjęć, których ze względu na trudność techniczną, obawialiśmy się najbardziej. Strach był, na planie jeszcze sie nasilił, ale na końcu wszystko skończyło się szczęśliwie.... Przed nami teraz okres postprodukcji i mamy nadzieję, że na wiosnę spotkamy się wszyscy na uroczystej premierze. Do zobaczenia !

Drugiego września w godzinach popołudniowych ekipa Klapsowa wybrała się do Cieszyna na wzgórze zamkowe, aby nakręcić ostatnie sceny do filmu Marii Bolik. Był to ostatni dzień zdjęciowy i koniec zabawy aktorskiej, teraz nastąpi proces montażowy. Wszystkich zainteresowanych i oczekujących rezultatu końcowego zapraszamy w grudniu na premierę filmu. Szukajcie informacji na stronie internetowej lub na naszym facebooku. Do zobaczenia w grudniu :)

Plan filmu Bartka Szczyrby jest pełen niespodzianek i wyzwań. Dziś, na przykład, pracowaliśmy w dość ciekawym składzie ekipy technicznej czyli cała odpowiedzialność za kamerę, dźwięk i w ogóle wszelkie sprawy techniczne spadła na Jakuba Szczyrbę. Dał radę! A Bartek z kolei coraz bardziej reżyserem jest. Tak trzymać. Zaskoczył nas ruch obok „Klapsa” – nigdy więcej zdjęć na tej ulicy w godzinach dopołudniowych! A w piątek kręcimy dalej gotowi pokonać wszelkie przeszkody :)

"Cisza na planie, kamera, akcja" tym razem wykrzykuje Bartek Szczyrba, który reżyseruje swą pierwszą etiudę. Zaczęliśmy z kopyta w piątek, kręciliśmy na Frelichowie i na szkolnym boisku chybskiej dwójki oraz w ogrodzie Państwa Szczyrbów. Ekipa postawiła sobie ciekawe zadania: sceny z udziałem szczeniaka czy zdjęcia w ruchu z użyciem zaimprowizowanego sprzętu, zdjęcia z jadącego samochodu. Dużo przy tej realizacji fermentu, doświadczeń i wymian, z pewnością sprzyja temu skład ekipy. A zespół tworzą: Bartek Szczyrba - autor scenariusza i reżyser, Jędrzej Pisarek - zdjęcia, nadzór techniczny, Maria Bolik - asysta operatora, Jakub Szczyrba - dźwięk i braterskie wsparcie, Wacław Chromik - make up i wsparcie techniczne, Mikołaj Boda - dokumentacja foto i wsparcie techniczne, Anna Zachurzok - kierownictwo planu i samochodu (ha, ha). W etiudzie występują: Paweł Tomaszko, Jakub Banach oraz Jakub Kocur, a w epizodach Wacław Chromik oraz Maja (urocza bigielka). W tym tygodniu musimy zawiesić zdjęcia z powodu choroby aktora, ale już wkrótce wracamy na plan.

KONIEC! Dzisiejszego dnia zakończyliśmy nagrywanie materiału filmowego. Przed nami za pewne jeszcze poprawki a w końcowef fazie montowanie... Najbardziej czasochłonny etap powstawania filmu... Przed nami czas na odpoczynek i za kilka tygodni ruszamy z kolejnym filmem tym razem Jędrzeja Pisarka.

Za nami 5 dzień działań filmowych, a zarazem 1 dzień plenerowy. Niepewni pogody wyruszyliśmy do pobliskiego lasu, aby znaleźć odpowiednie miejsce, w którym moglibyśmy nagrać ujęcia. Oczywiście w całym dzisiejszym zamieszaniu i ciągłym zmienianiu lokalizacji pogubiliśmy kilkakrotnie a potem się szukaliśmy co było śmieszne zważywszy że jechaliśmy na cztery auta i każde pojechało w inną stronę przekonane o swojej racji… Śmiechu co niemiara, koniec końców znaleźliśmy się! Ostatnim przystankiem dzisiejszego dnia był dom Pana Puzika, czyli filmowego historyka. 

Dzień czwarty… Zmęczeni, wyczerpani pracą i pogodą kończymy pracę na ten tydzień. Zdjęcia zakończone z pełnym sukcesem, czekają nas jeszcze dwa dni ciężkiej pracy tym razem w plenerze. Będziemy kręcić się po lasach, parku, dróżkach, ścieżkach i uliczkach, może nas zobaczycie?

Trzymajcie kciuki za pogodę :)

Kubki z kawą czekają na nas od momentu kiedy przekraczamy prób domu Pani Ani. Dzielna Weronika "nasza kawiarka" wita nas co dzień o godzinie 9:00. Walczymy już dwie godziny, kolejne sceny są już gotowe, a niektóre czekają dopiero na realizację dzisiejszego dnia.

Za nami już drugi dzień pracy nad filmem Marii Bolik przed nami jeszcze 4 dni pełne wyzwań i wspaniałej zabawy z filmem.

Pierwszy dzień zdjęciowy do nowego filmu Marii Bolik już za nami. Nasza dzielna ekipa filmowa Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps" walczyła od południa do późnej nocy w pocie czoła i reflektorów różnych, różniastych lamp, kabelków, kabli, łączników, obiektywów, kamery, kufrów, skrzyń, książek, zdjęć, kostiumów i w chmurze... pudru. Przed nami jeszcze 5 dni zdjęciowych we wnętrzach domu oraz kilka plenerów. Życzcie powodzenia.

PS. Gdyby ktoś chciał się z nami "pobawić" w przygodę filmową może nam udostępnić dom do nagrywania filmów tak jak Pani Anianagrywamy zawsze w wakacje. Gwarantujemy dobrą zabawę, przywłaszczenie lodówki i słoików z kawą.

To już drugi film, za który zabraliśmy się podczas tegorocznych wakacji.

Strona 1 z 2

socialmedia

logo

ul. Cieszyńska 2   //  43-520 Chybie

Bądź zawsze na bieżąco