• DARKA NA SLIDESHOW.jpg
  • kadr z filmu Kuby Bortlika3.jpg
  • WSPOLPRACA TVT.jpg
  • KRZYSIESLIDESHOW1.jpg
  • MACIALOWICZ SLIDESHOW1.jpg
  • MICHALEK SLIDESHOW1.jpg
  • kadr3 kopia.jpg
  • tlo fb zostan.jpg
sobota, 02 maj 2020 14:18

E - GALERIA Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już jest E-GALERIA z pracami klapsowiczów !
Zaczynamy od wystawy pod tytułem „Portret i pejzaż” Weroniki i Jana Dzidów
  https://gokchybie.ox.pl/…/wystawa-fotograficzna-portret-i-…/


  W 2019 roku AKF „Klaps” obchodził jubileusz 50-lecia. Był to rok obfitujący w artystyczne projekty i propozycje kulturalne. Działo się tak wiele i w takim tempie, że mogło zabraknąć czasu na delektowanie się, na smakowanie, na powolne przyglądanie się
Dlatego postanowiliśmy przypomnieć, pokazać raz jeszcze, zaprezentować w nowej przestrzeni wystawy fotograficzne z ubiegłorocznego cyklu

O wystawie

Wystawa fotografii Weroniki i Jana Dzidów jest pewnym podsumowaniem ich prawie 50-letniego uczestnictwa w działalności Amatorskiego Klubu Filmowego KLAPS. Widoczny w prezentowanych zdjęciach wybór tematów jak i sposób ich widzenia niewątpliwie wywodzą się z wieloletniej i wielowymiarowej aktywności w Klubie. Zarówno w fotografii pejzażowej jak i portretowej, stosują bardzo oszczędne środki wyrazu, unikając elektronicznych korekt i przetworzeń.

Weronika Dzida

Czynnie działa w AKF KLAPS od 1970 roku. Brała udział w wielu realizacjach filmowych Klubu, zwłaszcza w latach siedemdziesiątych. Fotografią zajmuje się od wielu lat, wykonując zdjęcia obyczajowe i rodzinne, ale jej ulubionym tematem jest pejzaż. Przedstawione obrazy są bardzo osobiste zarówno w wyborze tematu, jak i opracowaniu. Wystawione prace obejmują okres ostatnich kilku lat.

Jan Dzida

W Klubie działa od 1969 roku. W okresie pierwszej dekady był autorem zdjęć do większości filmów zrealizowanych wraz z bratem Franciszkiem Dzidą. Równocześnie zaczął fotografować, ale warto podkreślić, że najpierw był operatorem kamery. Wydaje się, że do dzisiaj ma to wpływ na jego zdjęcia – często są jakby zatrzymanymi kadrami z filmu. Wykonuje fotografię pejzażową poszukując obrazów o wyjątkowym uroku, jednak szczególnie bliski jest mu portret, w którym próbuje dotrzeć do wnętrza osoby fotografowanej, do jej osobowości.

Czytany 398 razy

socialmedia

logo

ul. Cieszyńska 2   //  43-520 Chybie

Bądź zawsze na bieżąco