• DARKA NA SLIDESHOW.jpg
  • kadr z filmu Kuby Bortlika3.jpg
  • WSPOLPRACA TVT.jpg
  • KRZYSIESLIDESHOW1.jpg
  • MACIALOWICZ SLIDESHOW1.jpg
  • MICHALEK SLIDESHOW1.jpg
  • kadr3 kopia.jpg
  • tlo fb zostan.jpg

CHYBIE W STAREJ FOTOGRAFII I FILMIE

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

JESIEŃ `2020

realizacja projektu

"CHYBIE W STAREJ FOTOGRAFII I FILMIE"

od września `2020 - fotografie

od października`2020 - filmy

dostępne będą na stronie www.akfklaps.pl

Przeczytajcie do końca!!!

W ubiegłym roku organizując obchody jubileuszu 50-lecia "Klapsa", zaplanowaliśmy mnóstwo rzeczy, a jedno z zamierzonych zadań to "ogarnięcie" klapsowego archiwum. A klapsowe ARCHIWUM to nieprzebrana ilość zdjęć, slajdów, materiałów filmowych, plakatów, afiszy, ulotek, dokumentów, zapisków, kronik. Od dwóch miesięcy klapsowicze porządkują, skanują, układają, przeglądają, czyszczą, przenoszą, katalogują, eksplorują i odkrywają historię Klapsa i Chybia zatrzymaną w przeróżnych formach, na zdjęciach, filmach, w dokumentach. Dzięki życzliwości mieszkańców naszej gminy, którzy w ostatnim czasie przekazali lub udostępnili do zdigitalizowania swoje prywatne materiały, udało się stworzyć sporych rozmiarów katalogi dokumentujące naszą gminę na przestrzeni ostatnich 100 lat.

            Z całego zasobu archiwum, które wciąż jest organizowane, wybraliśmy kilkadziesiąt katalogów i stworzyliśmy różnorodną ekspozycję zdjęciową i filmową w postaci pokazów multimedialnych. Życie codzienne, pochody 1 majowe, dożynki gminne, wybory, uroczystości kościelne, akademie, zebrania partyjne itd, czyli wszystko to co, działo się w gminie przed 1989 rokiem. A wszystko to będzie można oglądać online na naszej stronie internetowej , bez konieczności wychodzenia z domu. Mamy nadzieję, że oglądających, tak jak i nas, urzeknie możliwość cofnięcia się w czasie i wielka uroda tych wszystkich fotograficznych i filmowych przejawów historii.

ZAPRASZAMY! Wejdźcie jesienią na stronę Klapsa! Oglądajcie i komentujcie dla nas!

  1. Jeśli w Waszym archiwum domowym znajdują się materiały dokumentujące różne wydarzenia i życie codzienne naszej gminy sprzed 1989 roku, a masz ochotę podzielić się nimi z nami, zapraszamy do współpracy. Gwarantujemy zwrot materiałów oryginalnych wraz z kopią cyfrową, po digitalizacji.

Chętnych prosimy o kontakt pod telefonem 668 10 88 83

Czytany 280 razy

socialmedia

logo

ul. Cieszyńska 2   //  43-520 Chybie

Bądź zawsze na bieżąco