• Zwiastun daria
  • Ustka Daria na stronę większe Kopia
  • Ustka kuba B na stronę Kopia 2
  • Ustka Bartek oryginał Kopia 2
  • michal ustka 1

Pokaz filmu fabularnego i spotkanie autorskie z Marcinem Koszałką

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 listopada (piątek) godz. 18.00

budynek AKF "Klaps"

Pokaz filmu fabularnego i spotkanie autorskie z MARCINEM KOSZAŁKĄ

wstęp wolny

Zaproszenie do „Klapsu” przyjął wielki dokumentalista, reżyser i operator filmowy – Marcin Koszałka. Prezentacja twórczości, spotkanie autorskie z Reżyserem i Scenarzystą oraz warsztaty z obsypanym nagrodami Autorem zdjęć i Doktorem sztuki filmowej odbędzie się w ramach projektu „Ekspedycja do źródeł czyli dokument w Chybiu”. Będziemy gościć Pana Koszałkę przez dwa dni, w piątek spotkania otwarte dla wszystkich miłośników kina zaś sobota jest przeznaczona dla młodych „Klapsowiczów”. Zapraszamy!

16 listopad (piątek)


18:00 - 19:30 pokaz filmu fabularnego („Czerwony pająk”)
19:30 - 20:10 spotkanie z Twórcą Marcinem Koszałką

20:30 pokaz filmu dokumentalnego („Deklaracja nieśmiertelności")

 

17 listopad (sobota)

10:00 – 16:30 warsztaty operatorskie dla młodzieży i członków AKF „Klaps”

 

Spotkania odbędą się w AKF „Klaps”, wstęp wolny

Projekt „Ekspedycja do źródeł czyli dokument w Chybiu” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej

Reżyser, operator, scenarzysta. Wybitny dokumentalista.

MARCIN KOSZAŁKA to autor zdjęć do 11 filmów fabularnych, reżyser 12 filmów dokumentalnych, współtwórca z HBO 4 filmów dokumentalnych, reżyser 1 filmu fabularnego, wykładowca akademicki i doktor sztuki filmowej.

Twórca zdjęć filmowych do wielu znaczących dzieł współczesnej polskiej kinematografii, dwukrotny laureat nagrody za zdjęcia na FPFF w Gdyni oraz Brązowej Żaby na Camerimage, trzykrotnie nominowany do Orłów. Członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Jest też reżyserem filmów dokumentalnych i fabularnych, do których sam pisze scenariusze oraz zajmuje się ich montażem.
Po realizacji dwóch etiud szkolnych, już w 1999 roku zadebiutował jako reżyser filmu „Takiego pięknego syna urodziłam”, dokumentu poświęconego relacjom we własnej rodzinie. Film zdobył nagrody na festiwalach w Berlinie, Krakowie oraz Nyon. Kolejne filmy autorstwa Koszałki były wielokrotnie nagradzane m.in. w Karlowych Warach, Chicago, Lipsku, Krakowie, Tampere, Teheranie, Trento.
Najbardziej znane filmy to ; „Istnienie” „Śmierć z ludzką twarzą”, „Cały dzień razem”, „Do bólu”, „Ucieknijmy od niej”, „Deklaracja nieśmiertelności”, „Zabójca z lubieżności”. Ten ostatni dokument opowiadający pośrednio historię seryjnego mordercy z Bytomia, był inspiracją jego debiutu w filmie fabularnym. Tak powstał thriller artystyczny „Czerwony pająk”, który spotkał się z gorącym przyjęciem na festiwalach w Karlowych Warach, Arras, Kairze, Chicago, Hajfie, Wiesbaden a po premierze kinowej w Polsce cieszył się uznaniem krytyki, środowiska oraz widzów tęskniących za udanym artystycznym kinem ocierającym się o gatunkową przynależność.
„Czerwony pająk” otrzymał m.in. nagrody na festiwalach w Arras i Kairze, nagrodę za reżyserię w Wiesbaden i oraz nominacje do nagród Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych oraz Polskiej Akademii Filmowej Orły 2016.

(http://www.marcinkoszalka.pl/)

Czytany 269 razy
logo

ul. Cieszyńska 2   //  43-520 Chybie

Bądź zawsze na bieżąco